Świece z wosku pszczelego

Inspirowane naturą, pachnące światło…

Klasyczne proste stołowe lub świderki, większe walce lub te w kształcie choinki albo sani z prezentami. Odlewam je ręcznie w mojej pracowni z form sylikonowych lub zalewam dowolnie wybrane naczynia przez moich klientów. 

Świece z wosku pszczelego są wyjątkowe, ponieważ jest to wosk naturalny, który podczas spalania nie wydziela szkodliwych substancji dla naszego organizmu, a co więcej posiada szereg właściwości zdrowotnych!

Otóż spalający się wosk ujemnie jonizuje powietrze, działając na niekorzyść jonów dodatnich, które generuje np.  smog miejski lub urządzenia elektryczne w naszym domu. By zachować dobre samopoczucie, wysoki poziom energii i koncentracji trzeba dbać by powietrze w naszym otoczeniu było wypełnione przewagą jonów ujemnych.

Jeżeli nie możesz sobie tego wyobrazić dam przykład. Ujemne jony tworzy natura:  las, wodospad rośliny, paprotka czy storczyk. Znasz zapewne zapach powietrza po deszczu i wiesz jak dobrze czujesz się oddychając pełną piersią w lesie to właśnie ujemna jonizacja, którą możesz znaleźć w świecy z wosku pszczelego.

Odpal świecę na 1-2h, to wystarczy by pomieszczenie wypełniła słodka woń prosto z ula, a powietrze nabrało rześkiego klimatu, który będzie wspierał Twoje zdrowie.

Kto produkuje wosk i do czego jest wykorzystywany?

Wosk pszczeli produkowany jest przez pszczele gruczoły woskowe. Pszczoły wypacają drobne łuseczki wosku na potrzeby budowy plastrów, w których wychowują nowe pokolenia i magazynują miód.

Pszczelarz dbający o higienę w pasiecie przetapia stare plastry, a także odsklepiny z miodu, część dzikiej zabudowy z ula i przetapia je w specjalnie przeznaczonej do tego wytapiarce. Taki wosk przechodzi następnie proces klarowania (oczyszczania), by później stać się węzą, na którą przeznacza się większość wosku w gospodarstwie pasiecznym, a także piękne, okolicznościowe lub uniwersalne świece.

Wosk pszczeli wykorzystuje się także w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym, spożywczym do smarowanie cukierków i jabłek by chronić je przed psuciem.  Jako impregnat do drewna i skóry, a także składnik smarów do maszyn.

Małe pszczoły, a dają tak wiele możliwości…

Jeżeli chcesz zamówić świecę zapytaj o dostępność, być może z mojego wosku właśnie powstaje węza 😉